Brick By Brick

Brick By Brick

 

 

Metodika Brick by Brick se specializuje na techniku vzdělávání STEM – Science/věda, Technology/technika, Engineering/konstrukce, Mathematics/matematika. To je hlavní princip, jak pomocí kostek LEGO® uvádíme děti do světa techniky, matematiky, strojírenství a přírodních věd. Pomocí kostek si děti rozvíjejí své motorické, matematické, technické a kreativní dovednosti.

Kroužky jsou vedeny tak, že učí každého studenta mít rád technické předměty i přírodní vědy, ke kterým se společnost přirozeně vrací. Hodiny jsou vedené hravou a zábavnou formou (“edutainment”). Speciálně vyškolení lektoři se přitom opírají o metodiku Brick by Brick, podle níž je každá hodina přesně krok za krokem vypracována.

Každý program je postavený na základním principu „learning by doing“ (učení v procesu). To znamená, že metodika je sestavena tak, že každé téma přináší konkrétní poznatek. Lektor na začátku hodiny nejprve objasní téma a následně si děti staví a zároveň si vše osvojují přímo v praxi. Na závěr si svůj model mohou vyzkoušet. Tento proces je pro děti velmi přirozený a děti takovouto zážitkovou formou získávají reálnou zkušenost.

Aktivity u dětí rozproudí bohatou představivost a budují jejich sebevědomí a týmového ducha. Dítě tak na své úrovni objevuje a poznává, nachází zájem a přibližuje se k reálnému životu a stejně tak nachází teoretické a izolované poznatky. Víme, že děti se lehčeji učí hrou, a proto si u nás vše osvojují skrz zážitek, a tím zároveň rozvíjíme celou osobnost dítěte.

Zkušenosti dokazují, že jde o originální, vysoce efektivní doplněk povinného školního vzdělávání. Zároveň cíleně rozvíjíme pozitivní vztah k „neatraktivním“ předmětům již v raném věku, který může mít velmi pozitivní dopad na budoucí kariéru dítěte.

 

Jak je metodika realizovaná v praxi

Modely jsou přizpůsobené každé věkové kategorii, nejsou nebezpečné ani složité, vždy však pro dítě představují určitou výzvu.

                                                             Ukázka nabízených programů

 

Kroužek pro děti od 6-12 let. Mladší děti se zaměřují na jednodušší modely, jako například pásový dopravník, motorový člun nebo tříkolku. Starší zase na komplikovanější modely například letadlo, vznášedlo nebo teleskopickou ruku. K postavenému modelu si děti zapojí motor a ten ožije. Vidět výtvor v pohybu je pro děti největší motivací.

 

Tento program je ideálním způsobem, jak oživit běžné hodiny přírodovědy, matematiky, chemie či jiných předmětů. Je určený pro děti mateřských a základních škol. Naši lektoři přijdou přímo na vyučovací hodinu. Výsledkem je zajímavá hodina, na které si žáci postaví model přesně podle tématu, které právě probírají, a pochopí, jak to funguje v praxi.

 

Zkušenosti našich klientů

Jaroslava K.

S jazykovou školou Amazoňan máme již dvouleté zkušenosti. Jsme velmi spokojení nejen s odborným a zajímavým vedením hodin,
ale také s téměř rodinnou atmosférou a vstřícným přístupem zaměstnanců.

Jaroslava K.

Naši lektoři

 • Christopher

  Christopher

  Rodilý mluvčí

  Angličtina
 • Kai Wangle

  Kai Wangle

  Rodilý mluvčí

  Angličtina Němčina
 • Lucie Kostková

  Lucie Kostková

  Český lektor

  Angličtina Čeština
Zobrazit všechny