Novoroční předsevzetí? Ano, ale brzděte!

30.12.2023

Rok se blíží ke konci a je čas bilancovat

Co se nám v minulém roce podařilo?

Co je potřeba ještě dotáhnout? 

Jaké jsou naše plány na rok 2024?


Ať už byl rok 2023 jakýkoliv, najděte si na něm hlavně to pozitivní

Napadají Vás samé neúspěchy - rozbilo se nám auto, syn dostal špatnou známku na vysvědčení, šéf mi nedal odměny...... 

To ale určitě není všechno! 

Prohlédněte si fotky v telefonu a jistě tam najdete spoustu pozitivních věcí. Není potřeba hledat jen super zlomové okamžiky! Stačí si vzpomenout na romantickou dovolenou v Itálii, bláznivou jízdu na bobové dráze s dětmi nebo po barech s kamarády. Možná jste vypadali nejmladší na třídním srazu! Nebuďte sprinter - staňte se běžcem na dlouhou trať!

To už asi všichni víme, že začít běhat každé ráno, držet přísnou dietu, nebo učit se angličtinu každý den hodinu, moc dlouho nevydržíme. Už tak máme nacpaný diář povinnostmi z práce, v domácnosti, s dětmi a přidat si další velký úkol, který navíc vyžaduje velkou dávku pevné vůle, nemůžeme dlouho vydržet.

Pojďme na to po malých krůčkách, ať nám vydrží naše vůle o kus dál.

Snažíte se přestat kouřit, ale je to těžké! Přijde první nervák - porada, úkoly s dětmi - a je to zase zpátky. Tak začněme pomalu. Když teď vykouříte 20 cigaret denně, snižte na 5. Prostě si do krabičky ráno víc nedáte. Že to nemá cenu? Ale má! Za rok tak místo 7300ks cigaret vykouříte jen 1825ks. Je to pořád dost, ale rozhodně Vám plíce poděkují. A co teprve peněženka! Sice to není zlatá medaile za úplné vítězství, ale stříbrná za velký úspěch určitě ano. A z 5 cigaret na 0 to dáte třeba na podzim, nebo příští rok! 

Je Vaším předsevzetím učit se cizí jazyk? Pojďme také po malých krůčkách. Nekupujte si hned celý kurz, který po prvních lekcích vzdáte! Začněte závazkem, že se každý den naučíte 1 slovíčko. Je to málo? Za rok je to 365 slovíček! Když si je budete psát do slovníčku o formátu A5 budete mít naučeno cca 20 stránek. Každý den jedno krátké video? Na konci roku jich také bude přes 300 a to už je opravdu hodně! A během této cesty Vás jazyk možná opravdu chytne a bude čas naskočit do kurzu! Rozhodně budete mít větší šanci ho dokončit.Nespoléhejte na osud, plánujte!

Abyste v malých krůčkách nepolevili, snažte se je dobře naplánovat a zároveň buďte ze začátku všímavý, jestli není potřeba ještě plán upravit. Vymyslete denní dobu, kdy máte dost energie a je nejmenší šance, že Vám okolnosti zkazí Vaše závazky. 

Slovíčko, které mám na dnešní den si napíšu na malý lepící papírek a přilepím si ho na monitor v práci, nebo zezadu na telefon. Kdy si to nové vymyslím? Večer? Ráno při kávě?

Větší chuť na cigaretu mám v práci, když mě lákají kolegové, nebo odpoledne doma, když mě čeká hromada prádla, děti apod.? Jak to zvládnu? Nebudu mít po ruce žádné cigarety navíc, připravím si žvýkačku.

Chci chodit běhat! Tak ale kdy přesně? Těžko Vám vyjde mít čas, chuť a energii každý den ráno v 7h. Mrkněte do diáře a opět plánujte! Ve středu mám homeoffice - bezva! Tak půjdu vyprovodit děti na zastávku už oblečená do sportovního a doběhnu domu. Nejdřív jen 200m a když bude hezky a budu mít chuť přidám další blok!

Jdeme na to!

Je čas dát se do akce! První si naplánujme, že NEzačneme hned od 1. ledna, (i když to tentokrát vychází na pondělí a to je výzva :-D). Raději 2. ledna, až se pořádně vyspíme po oslavách a život se začne vracet do normálu, sedneme k diáři a uděláme plán. Protože jak už víme, to je polovina úspěchu!

A než se dáte do plnění vlastních předsevzetí, pojďte se s námi pomalu procházet angličtinou. 

Od 2. ledna na našem Facebooku budeme zveřejňovat malou porci, která bude tak akorát, abychom se nezahltili!

HAPPY NEW YEAR AND JOIN US!